Loader

Kazalı Araç Satışında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kazalı Araç Satışında Nelere Dikkat Edilmeli?
[vc_column_t威而鋼
ext]

Kazalı Araç Satışında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kazalı araç satışları özellikle otomobil fiyatlarına gelen zamlar sonrasında herkesin ilgisini çekmiş ve bu konu üzerine araştırmalar yapılmaya başlanmıştır.

Kazalı aracınızı satmak mı istiyorsunuz hemen tıklayın.

Kazalı aracınızı satmak mı istiyorsunuz? Hemen tıklayın.

Bu araştırmalar sonucunda aracı kazada hasar görmüş ve değeri düşmüş kişiler için kazalı araç satışı fırsatları başlamıştır. Bu kapsamda özellikle 2. el otomobil arayışında olanlar için bu fırsatlardan yararlanmak önemlidir.

Aracın Hasar Kaydına Nasıl Ulaşılabilir?

Kazalı araç siteleri, aracın genel kayıtlarını alırken hasar kaydını da müşterilere rahatlıkla sunabilmek için sizlerden isteyebilmektedirler. Aracın hasar kaydı birçok yolla öğrenilebilmektedir. Bu yollar:

  • SMS yolu ile hasar kaydı öğrenme: Aracınızın plakasını yazarak aracınız üzerindeki hasar kayıtlarını, geçmişten günümüze kadar detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Çağrı merkezi üzerinden hasar kaydı öğrenme: Çağrı merkezlerini arayarak araç plakası ya da şasi numarası ile birlikte satın alacağınız aracın hasar kaydını öğrenebilirsiniz.
  • Web siteleri üzerinden öğrenme: Kolay ve hızlı bir seçenektir.
  • Ayrıca hasar kaydını öğrenebilmek için aracın sigorta merkezine giderek sorgulama yaptırılabilmektedir.

Tüm bu işlemler sayesinde aracın hasar kaydına ulaşarak satışlarda kullanılabilmektedir. Kendiniz için en kolay yöntemi seçerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kazalı Araç Satın Alınır Mı?

Oto ekspertizden geçmiş bir kazalı aracı satın almak mantıklı bir seçenek olabilmektedir. Kazalı araç hasar kaydı incelenip, aracı düzenli muayeneye götürdükten sonra bununla ilgili bir problem yaşanmayacaktır.

Oto ekspertizlerin raporlarına göre kazalı araç alım satımları yapılabilmektedir. Bu günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Oto ekspertizleri tarafından hazırlanan raporlar zaten araç hakkında detaylı bilgi vermekte olup oto ekspertizinden onay almamış arabanın hurda olduğunu belirtmektedir. Bu nedenle araç satın alırken buna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kazalı araç fiyatları incelendikten 2.el statüsünde oldukları için daha uygun oldukları görülmektedir. Bu nedenle günümüzde bu araçlara ilgi daha fazla olmaktadır.

2. El Araç Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

2. el araba alımında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aracın hasar kaydı olup olmamasıdır. Yüksek hasarlı bir arabayı aldıktan sonra onun üstüne fazlaca masraf yapılmaktadır. Bu da elbette istenmeyen bir sonuç olmaktadır.

Araç alırken dikkat edilmesi gereken diğer noktalardan biri de oto ekspertiz onayıdır. Her ne kadar 2. el bile olsa oto ekspertiz tarafından onaylanmış aracın kullanımında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Oto ekspertizlerin onayladığı araçlardan alarak, 2.el araçlardan gelebilecek herhangi bir maddi zarar önlenmiş olmaktadır. Kazalı 2. el araba seçerken de yine bu şartlara dikkat edilmelidir.

Kazalı araç alımında dikkat edilmesi gerekenler ise yine oto ekspertiz raporu olacaktır. Bu raporlara bakılarak aracınızı buna göre tercih etmenizde fayda olmaktadır. Bu nedenle özellikle aracın hasar kaydını istemeniz ve kendiniz de oto ekspertize götürüp baktırmanız gerekmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra kazalı aracı almakta sakınca yoktur.

Aynı şekilde araç satışlarında kazalı araç satışı da bir o kadar önemli olmaktadır. Bu konuda da yine aracı oto ekspertiz götürüp müşteriler için hazırlamak gerekmektedir.

Bu süreçte yapılan en ufak hatalar bile başka bir oto ekspertizde görülecektir. Bu nedenle herhangi bir değişiklik yapılmadan işlemler tamamlanmalıdır.

Değerinden Düşük Araç Nasıl Satın Alınır?

Günümüzde özellikle araç fiyatlarındaki artışlar nedeniyle herkesin gözü düşük fiyatlı ama kaliteli araçları aramaktadır. Bu araçlar arasında en dikkat çekici olanı da 2.el arabalar olmaktadır.

2.el arabalar özellikle hasar kaydı olan kazalı arabalar normal fiyatlardan daha düşük olduğu için oldukça tercih edilen arabalardan olmaktadır. Bu nedenle araba almak isteyenler için en çok önerilen araba satışları da bunlardır.[/vc_column_text]

Üst