Loader

Kazalı Araç Satım Süreci Nasıl Olmalıdır?

Kazalı Araç Satım Süreci Nasıl Olmalıdır?

Kazalı Araç Satım Süreci Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde araç satın almak da araç satmak da oldukça artmaktadır. Bu nedenle özellikle oto ekspertiz onayı alan araçların hasar kaydına bakıldıktan sonra satılması kolaylaşmaktadır.

Özellikle araç fiyatlarının oldukça pahalı olmasıyla birlikte kazalı araç satın almak ayrıca ikinci el araç kullanmak daha makul hale gelmektedir. Bu nedenle eğer aracın trafiğe çıkmasında herhangi bir engel bulunmuyorsa kazalı araç satın alınabilmektedir.

Kazalı aracınızı satmak mı istiyorsunuz? Hemen tıklayın.

Kazalı Araç Satış Süreci Nasıl Olmalıdır?

Kazalı araç satış süreci oto ekspertiz onayından geçirildikten sonra kolaylaşmaktadır. Bu işlemlerin yolunda gitmesi sonucunda az kazalı araba satılmaktadır.

Özellikle araç fiyatları artması sonucunda araç sektöründe de oldukça çeşitli alternatifler ortaya çıkmıştır. Bu alternatiflerden biri kazalı araç satılmasıdır.

Kazalı Araç Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kazalı araç satın alınırken özellikle bu aracın hasarlı araç kaydı bulunarak alınmalı ve buna göre bir seçim yapılmalıdır.

Oto ekspertiz onayından geçmeyen araçlar trafiğe çıktığında hem trafik için olumsuzluklara neden olmakta hem de kişileri strese sokmaktadır. Bu nedenle araçların alımında buna dikkat edilmelidir.

Özellikle oto ekspertiz onayından geçmemiş olan arabalar polis memurlarının durdurması sonucunda bağlanabilir ya da cezai işleme tabi tutulabilir. Bu gibi bir problemle karşılaşmamak için aracın oto ekspertiz onayından geçmesine dikkat edilmelidir.

Kazalı araç satış süreci genellikle tarafların aralarında anlaşması sonucunda kısa yoldan çözülmektedir. Bu nedenle eğer kazalı ucuz araba satın almak istiyor iseniz aracın hasar kaydına bakarak ve elbette oto ekspertize götürüp muayene ettirerek bir karar verebilirsiniz. Kazalı Araç Nasıl Satılır? sorusu için de cevap oto ekspertize götürmek olacaktır.

Kazalı Araç Nasıl Satılır?

Son zamanlarda araba fiyatlarının çok fazla artması sebebiyle özellikle araba almak isteyen fakat uygun fiyatlı araba arayanlar için kazalı ve ikinci el arabalar ön plana çıkmaktadır.

Araba satın almak isteyenlerin en çok dikkat ettikleri husus az kazalı ucuz arabalardır. Bu tarz arabalara ulaşabilmek için araba satış sitelerine az hasarlı araba yazarak istediğiniz tarz arabayı bulabilmektesiniz.

Kazalı Araç Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasar kaydı yüksek olan araç satın alımlarda sorun çıkarabilmektedir. Bu nedenle özellikle araç satmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken nokta araçlarını öncelikle oto ekspertize götürmek daha sonrasında satışa çıkarmak olacaktır.

Kazalı araç alım satımı iki taraf anlaşmasının sağlanarak görüş birlikleriyle birlikte hasar kaydı alındıktan sonra olmaktadır. Hasarlı araç kayıtlarına dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar:

  • Araç oto ekspertizden geçirilmektedir.
  • Ardından araca konulan onay işlemleri sonrasında devir işlemleri başlamaktadır.
  • Devir işlemleri sonrasında en uygun fiyata bulduğunuz aracınızı keyifle sürebilirsiniz.

Kazalı araç satın alırken nelere dikkat etmelisiniz detaylı rehber.

Kazalı araç satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? Detaylı rehber

Kazalı araç satın almak mantıklı mıdır?

Kazalı araç satın almak özellikle günümüzde oldukça mantıklı bir tercihtir. Fakat tabii ki her noktada olduğu gibi bunun da dikkatlice seçilmesi gerekmektedir.

Gereken işlemler yapıldıktan sonra aracınız hasarlı dahi olsa oto ekspertiz onayından geçen bir araç trafikte kullanılmaya uygundur. Bu nedenle araç satın almada en çok dikkat edilmesi gereken nokta oto ekspertiz onayından geçmesidir.

Kazalı araç satın almak mantıklı mıdır sorusunun cevabı olarak eğer oto ekspertiz onayından geçip çok fazla hasar olmadığı görülen bir araç bulunmuşsa bu aracın satın alınması mantıklı gelebilmektedir.

Kazalı Araç Hasar Kaydı Kontrolü Nasıl Yapılır?

Araç satın almakta özellikle dikkat edilecek noktalardan biri olan oto ekspertiz onayında günümüzde yaygın olan dolandırıcılık işlemlerine yakalanmamak büyük bir önem teşkil etmektedir.

Bazı araç sahipleri kendi buldukları oto ekspertize götürmek konusunda ısrarcı olabilmektedir. Bunun nedenleri arasında dolandırıcılık olabileceğinden bu tarz bir işleme onay vermemeniz gerekmektedir.

Özellikle aracı kendi bildiğiniz ve güvendiğiniz bir oto ekspertize götürmek oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca araç oto ekspertize götürüldüğünde burada hasar kaydına da bakılmalı ve aracın gerekli muayenelerinin yapılması sağlanmalıdır.

Oto ekspertiz raporundan çıkan güvenilir bir sonuçla birlikte aracı alıp daha sonra aracın gerekli bakımlarını ya威而鋼
ptırarak trafiğe çıkmanıza hiçbir engel yoktur. Fakat oto ekspertiz onayından olumsuz sonuç alınan arabalarda fazlaca hasar görüldüğü şüphesiyle satın alım olmamaktadır.

Kazalı araç satın almak istiyorsanız öncelikle güvenilir bir uzman tavsiyesiyle ve beklentilerinizi karşılayabilecek en uygun araba seçimiyle bu isteğinizi karşılayabilmek mümkündür.

Arabada hasar kaydı var ise ve bu hasar kaydı oluşturulan parçalar orijinalleri ile tamir edilmiş ise orijinal parça kullanıldığı için bu araçlarda hiçbir sorun çıkmamaktadır. Bu nedenle bu tarz bir arabayı satın almak konusunda tereddütleriniz olmasına gerek yoktur.

Üst